0552 558 06 96
Kocatepe mah. Bayındır 2 Sk. No:51/8 Çankaya/Ankara
Keçiören Boşanma Avukatı

Resmi memur huzurunda kurulan evlilik birliği, 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu’nda hüküm altına alınan genel ve özel boşanma sebeplerinin mevcudiyeti halinde anlaşmalı ya da çekişmeli boşanma davası açmak suretiyle ve ancak hakim kararı ile sona erdirilebilir. Evlilik birliğinin bu şekilde sona ermesine “boşanma” adı verilir. Aile Mahkemelerinde yürütülen boşanma davalarında hukuk danışmanlığı ve dava takip hizmeti veren avukata, boşanma avukatı denir.

Keçiören ilçesinde aile davalarınızda boşanma avukatı mı arıyorsunuz? Mahkemelerinizde vekiliniz olarak her daim yanınızdayız.

Keçiören boşanma avukatı, aile hukuku ve boşanma davalarında edindiği hukuki bilgi ve deneyimi, hukuki danışmanlık veya dava takip hizmeti talep eden kişilerin istifadesine tahsis etmek suretiyle mesleğini icra eder. Müvekkili menfaatleri doğrultusunda hizmet veren Keçiören boşanma avukatı; oldukça yıpratıcı etkileri olan boşanma sürecinde hak, zaman ve menfaat yönünden kayıp yaşanmaması adına en doğru yol haritasını belirler.

Keçiören Boşanma Avukatı Ne İş Yapar?

Keçiören boşanma avukatı tarafından icra edilen hukuki işlerden bazıları şunlardır:

  • Anlaşmalı boşanma protokolü hazırlanması ve anlaşmalı boşanma davalarının takibi,
  • Boşanma davası dilekçesi hazırlanması ve çekişmeli boşanma davalarının takibi,
  • Nafaka ve velayete ilişkin talepler ve davalar,
  • Mal rejiminin tasfiyesine dair davalar,
  • Boşanma nedeniyle maddi ve manevi tazminat davaları,
  • Soybağına dair davaların takibi,
  • Tanıma ve tenfiz davaları,
  • Aile içi şiddet sebebiyle ceza hukuku ve aile hukukuna ilişkin talepler ve davalar,
  • Evlilik öncesi sözleşmeler,
  • Yabancılarla yapılan evlilikler sebebiyle yabancılar hukukuna dair davalar.

Keçiören boşanma avukatı, sıralanan iş ve davaların yanı sıra aile hukukun düzenleme alanına giren iş ve davaların tamamında hukuk yardımı sağlar.

Keçiören Boşanma Avukatı Ücretleri

Keçiören boşanma avukatı ücretleri; avukattan talep edilen işin yoğunluğu, avukata getireceği iş yükü vs. faktörler değerlendirilerek avukat ve ilgili arasında serbestçe belirlenir. Bu serbestiye getirilen tek istisna, Türkiye Barolar Birliği marifetiyle düzenlenen ve Resmi Gazete yayımlanan Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinde ifade edilen tutarlardır. Bu asgari tutarlardan daha az bir miktar üzerinde anlaşma sağlanması mümkün değildir. Aksi takdirde, ilgili avukat hakkında disiplin yaptırımı uygulanır.